بدون شک مهرآذین را به اشتراک خواهید گذاشت
خ کارون نبش هاشمی پ ۴۴۴
زمان بندی تحویل
48 ساعته بدون تعطیلی با ارائه فاکتور معتبر

فرقی نمی کند فرش شما ماشینی باشد یا دستباف؛ فرش ها به مرور زمان و پا خوردن فرسوده می شوند. یکی از قسمت هایی که فرسودگی فرش بسیار واضح و مشخص می باشد. ریشه فرش می باشد. و یکی از راه های تشخصی اصالت فرش ریشه های فرش می باشد. اما اگر ریشه فرش از بین رفته باشد، یا ریشه ریخته باشد، یا پاره شده باشد میتوان فرش را به حالت اولیه بر گرداند؟ پاسخ این سوال مثبت است. اما نوع ریشه کاملا بسته به نوع فرش شما دارد.

ریشه زنی فرش دستباف:

همانطور که میدانید فرش های دستباف تنوع بسیار بالایی دارند. و به هیمن علت تنوع ریشه هم وجود دارد. انتخاب مدل ریشه توسط مشتری انجام می شود. هرچند هنگام بازدید کارشناس نوع ریشه های مرسوم و مناسب برای فرش ها اعلام می شود. در صورتی که درباره نوع ریشه سوال دارید، از یک کارشناس راهنمایی بگیرید. زمانی تقریبی ریشه زنی فرش دستباف  بسته به نوع ریشه و میزان ریشه فرشهای شما دارد.

ما در این قالیشویی توسط افراد با تجربه و آشنا به فرش ریشه زنی انجام می‌شود. درصورتی‌ که ریشه های ابتدا و انتهایی فرش از بین رفته باشد، رفوگر به دو روش ریشه زنی آماده و ریشه بافی (ریشه کشی) تمام چله ها را با رنگی همرنگ و همجنس چله های ابتدایی ترمیم یا جایگزین می‌شوند. با توجه به این که ریشه زنی یک کار بسیار حساس است باید تنها توسط افراد ماهر انجام شود. به همین دلیل باید از سپردن فرش به قالیشویی‌های غیر معتبر اجتناب کرد؛ زیرا در غیر این صورت فرش دچار آسیب جدی خواهد شد.

تنوع در انواع ریشه فرش دستی

همان طور که میدانید فرش های دستی مختص یک منطقه نیستند فرش های دستی در شهر ها و مناطق مختلفی بافته میشوند و هر منطقه تکنیک های خاص بافندگی و استفاده از تارو پود و رنگ های خاص خود را دارند پس طبیعتا جنس و نوع ریشه فرش های دست بافت با هم متفاوت است قالیشویی خاتون متخصص در امر ریشه زنی فرش دستی آماده ارائه خدمات میباشد

ریشه زنی فرش ماشینی

فرش های ماشینی به علت تنوع در جنس و انواع طرح و رنگ ممکن است ریشه های متفاوتی داشته باشند ریشه فرش ماشینی توسط دستگاه های مخصوص که فقط برای ریشه زنی فرش ماشینی طراحی شده است انجام میگیرد که قادر به بافت انواع ریشه می باشد