بدون شک مهرآذین را به اشتراک خواهید گذاشت
خ کارون نبش هاشمی پ ۴۴۴
زمان بندی تحویل
48 ساعته بدون تعطیلی با ارائه فاکتور معتبر

شست‌وشوی فرش‌های دستباف از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است. شستشو فرش دستباف دارای اصول خاصی است که با رعایت درست آن می توان کیفیت فرش را حتی بعد از شستشوی فرش حفظ کرد. اگر شستشوی فرش به درستی انجام نشود به فرش آسیب وارد می شود، از آنجایی که فرش های دستباف معمولا نفیس و ارزشمند هستند جبران خسارات آسیب هایی که به قالی ها وارد می گردد غیر قابل جبران خواهد بود. اما به طور معمول آسیب هایی که به فرش های دستباف وارد می شود به چند دسته تقسیم میشود:

  • آسیب به رنگ فرش
  • آسیب به ریشه های فرش
  • پوسیدگی و پارگی فرش
  • آسیب به شیرازه فرش

روند شستشوی قالی های دستباف تا حد امکان از آسیب به فرش ها جلوگیری خواهد کرد،ابتدا فرآیند و قبل از شستشو، فرش ها را توسط کارشناسان با تجربه بررسی می شود تا با توجه به نوع فرش که پشمی، تمام ابریشم، گل ابریشم، کف ابریشم، سوف یا کرک باشد نوع شستشو مشخص می گردد البته نوع رنگرزی فرش هم در نوع شستشو تاثیر گذار است. بسیاری از مشتریان فقط نوع فرش خود را می دانند که به صورت تلفنی به هنگام سفارش می گویند برای مثال فرش ما دستباف کاشان است، یا فرش ما دستباف مشهد است این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد اما در هر صورت کارشناسان خبره قبل از شروع فرایند تمامی این بررسی ها را انجام می دهند.

آسیب به رنگ فرش یکی از شایع ترین مشکلاتی است که توسط قالیشویی های غیر مجاز و بی تجربه رخ می دهد. استفاده از مواد، شامپوها و شوینده های فرش بسته به نوع جنس هر فرش متفاوت است. نداشتن دانش و تجربه کافی درمورد روش استفاده از نوع شوینده این مشکل را برای فرش های شما ایجاد خواهد کرد. ما در قالیشویی ایران مهر پس از ورود فرش های مشتریان به کارخانه قالیشویی توسط کارشناسان با تجربه فرش ها را از هم تفکیک می کنیم و بسته به تشخیص کارشناس از مواد و شوینده مختص به همان فرش استفاده خواهیم کرد. ما قدر فرشهای شما را می دانیم از این رو با بالاترین کیفیت فرش ها را می شوییم و تحویل مشتری می دهیم.

 شستشوی فرش دستباف در دو گروه دستبافت معمولی و دستباف درجه یک به صورت جداگانه و در مراحلی خاص و منطبق بر ویژگی های آن گروه اعمال می‌شود.

  • فرش دستباف معمولی = (پشم، کرک)
  • فرش دستباف درجه یک = (گل ابریشم)

نکته: اینکه قالیشویی و شستن فرش را نیز هر چند وقت یکبار باید انجام داد، بستگی به عوامل مختلفی مانند محیط، وجود حیوانات خانگی، بچه ها و غیره دارد و اصول تکرار آن، هر شش ماه و حداکثر یک سال است.