بدون شک مهرآذین را به اشتراک خواهید گذاشت
خ کارون نبش هاشمی پ ۴۴۴
زمان بندی تحویل
48 ساعته بدون تعطیلی با ارائه فاکتور معتبر

طراحی و تولید فرش ابریشم علاوه بر اینکه یک فعالیت اقتصادی و پول ساز محسوب می شود هنر هم به حساب آمده و در خیلی از کشورها به خصوص ایران و ترکیه طراحی و تولید آن رواج دارد. البته دراین زمینه ایران شهرت بالاتری کسب کرده است.

فرش ابریشم ماشینی چه نوع فرشی است؟

فرش ابریشم ماشینی یک هنر خاص و منحصر به فرد است. در واقع تلفیقی از هنر و تکنولوژی محسوب می شود. اگر به قالی فقط به عنوان کف پوش نگاه نکنید و از آن توقع تغییر دکوراسیون و حال و هوای فضا را داشته باشید فرش ابریشم ماشینی بهترین انتخاب است. استفاده از این نوع قالی ها فقط در شکل کف پوش نخواهد بود و بسیاری از افراد از آن به عنوان تابلو فرش برای تزئین دیوارهای خود استفاده می کنند. این نوع فرش این قابلیت را دارد که بتوانید از آن به صورت های متنوعی برای تغییر دکوراسیون استفاده کنید. تولید کف پوش ابریشم چه دستی و چه ماشینی به سال های بسیار دور در ایران برگشته و نشان از تاریخ و فرهنگ کهن مردمان این سرزمین دارد.

فرشهای دستباف ابریشمی اغلب به لحاظ قیمت بالاتر بوده و کیفیت بسیار مرغوبی دارند. از دیگر تفاوتهایی که می توان برای فرشهای دستباف ابریشم و فرشهای ماشینی ابریشم ذکر کرد این است که در فرشهای ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می شود در حالی که معمولاً در فرشهای دستباف از الیاف و ابریشم هایی که میزان مواد مصنوعی در آنها کمتر است استفاده می شود.

فرش های گل ابریشم:

همانطور که از نام این فرش های پیداست. گلهای این فرش ها از جنس نخ ابریشمی است. و باقی قسمت ها نخ هاشت پنبه است. مانند چله و ریشه ها

فرش های تمام ابریشمی یا چله ابریشم:

تمامی قسمت ها از ابریشم است.

فرش های کرک ابریشم:

تمامی موارد از نخ است مانند چله و فقط کرک ها از ابریشم است.

قالیشویی مهرآزین:

شستشوی فرش های ابریشمی به دلیل حساسیت و کیفیت بالای این فرش ها باید با مواد مخصوص ابریشم شویی انجام شود.قالی شویی ما با داشتن متخصصان باتجربه و بی نظیری که دارد فرش های شما را بدون اسیب رساندن به فرش شتشوی می دهند

فرش ابریشم برای کجا خوب است؟

بسته به این که کاربری شما چه است می توانید فرش ابریشم را برای نصب روی دیوار یا کف منزل یا محل کارتان تهیه کنید. در شرایطی که فرش را برای کف تهیه می کنید باید به اصول نگهداری آن هم توجه داشته باشید زیرا اگر زیاد پا بخورد یا کثیف شود به مرور ارزش خودد را از دست میدهد. یادتان باشد این کالا از انواع نفیس است و باید در نگهداری اش کوشا باشید.