بدون شک مهرآذین را به اشتراک خواهید گذاشت
خ کارون نبش هاشمی پ ۴۴۴
زمان بندی تحویل
48 ساعته بدون تعطیلی با ارائه فاکتور معتبر

اولین قدم در لک برداری ، تشخیص نوع لکه است.

در قالیشویی ها اولین قدم در مرحله لکه برداری از فرش تشخیص نوع لکه می باشد. پس از تشخیص نوع لکه، کارشناسان با توجه به نوع فرش دستباف یا ماشینی و همچنین قدمت فرش نو یا کهنه بودن آن حلال مناسب لکه را انتخاب می نمایند. بدیهی است حلال انتخاب شده باید بگونه ای باشد که به الیاف فرش اسیب نرساند.
هر چند قالیشویی ها امکان پاک کردن لکه از روی فرش را دارند، اما پیشنهاد می گردد به محض به وجود امدن لکه بر روی فرش اقدامات لازم را انجام دهید تا بر اثر مرور زمان لکه بر روی فرش تثبیت نگردد. برخی از این اقدامات به شرح ذیل می باشند:
هر کدام از لکه ها را که قابل برداشتن است، بوسیله قاشق بردارید، محلولی از سرکه سفید، شامپوی فرش و آب ولرم را تهیه کرده و در محل لکه بریزید.

از جمله لک ها ، پاک کردن لکه لوازم آرایش از فرش است.

پارچه سفید و تمیزی که به تینر یا الکل سفید آغشته شده است

بر روی محل لکه قرار داده و مالش دهید،

محلولی از شامپوی فرش و آب ولرم تهیه نمایید.

پارچه سفید و تمیزی که آغشته به محلول شامپوی فرش و آب ولرم می باشد بر روی محل لکه قرار دهید. محل لکه را طوری مالش دهید که مواد لکه زا بطور کامل در محلول حل شوند. با یک پارچه سفید و خشک محل لکه را بطور کامل مالش دهید تا اثرات لکه و آب حاوی آن بخوبی پاک شده و جمع گردد.

شناسایی لکه ها قبل از شستشو

همانطور که اشاره شد شناسایی نوع لکه در هنگام لکه برداری از فرش امری الزامی است. معمولا افراد منزل نوع لکه فرش را می دانند. پیشنهاد می گردد هنگام سپردن فرش ها به قالیشویی کارشناسان را از نوع لکه فرش با خبر نمایید تا بتوانند به داشتن اطلاعات کافی به بهترین حالت ممکن به لکه زدایی به فرش شما بپردازند.
شناسایی لکه های معمولا کار دشواری نیست و از روی رنگ، غلظت و ماندگاری ان قابل تشخیص می باشد. برای مثال لکه حاصل از چای بر روی فرش، لکه زرد رنگی است که اگر همان موقع برطرف نگردد ممکن باعث زرد شدن فرش برای همیشه شود.
لکه های چربی بعد از گذشت زمان بر روی فرش خشک می شوند و سبب چسبیدن پرزهای فرش و زرد شدن ریشه فرش ان ها می گردند.
لکه های ناشی از سوختگی که کاملا مشخص و قابل تشخیص هستند و معمولا بصورت نقاط سیاه و قهوهای هستند که بصورت تکه ای بر روی فرش ایجاد شده اند.
لکه های پروتئینی مانند لکه های ناشی از تخم مرغ، خون و … حالتی چسبنده و لجز برروی فرش ایجاد می نمایند.